Lágy csontkovácsolás

A lágy csontkovácsolás egy biomechanikai beavatkozás, ami a passzív mozgásterápiák csoportjába tartozik, több ezer éves ősi gyógymód. 

A lágy csontkovácsolás nem a közhiedelemben elterjedt csontkovácsolás!

A módszer szelíd és veszélytelen, a kezelés során a terapeuta a műfogásokat, mozdulatokat (tulajdonképpen közösen végzett gyakorlatok) nem erővel végzi. Csak olyan kimozgatási technikákat alkalmaz, melyek az ízületeket nem feszítik, nem csavarják túl, és minden esetben együttműködik a testtel. A lágy csontkovácsolás az izmokra, inakra és ízületekre összpontosít, korrigál, igazít és kimozgat, csontokat NEM manipulál! A csontok elmozdulásáért felelős izomblokkokat, görcsöket és befeszüléseket oldja, és segít az ízületeknek a “helyükre találni.” A fájdalom helye sok esetben csak a kisugárzási terület, de “segítségével” sikeresen megtalálható a kiv

- Ennek a kezelési módnak köszönhetően számtalan kellemetlen fizikai tünet kezelhető, mint pl.:

– idegbecsípődés

– lumbágó, isiász

– ízületek korlátozott mozgásának felszabadítása

– különböző testtájéki fájdalmak (csípő, derék, hát, váll, nyak, fej, karok)

– koncentrációs zavar

– ingerlékenység

– fáradékonyság

 A tüneteket kiváltó okok visszavezethetők az izmok befeszülésére, görcsös összehúzódására, megkeményedésére, összecsomósodására, melyek így képesek a nagyobb ízületeket is elmozdítani, és még a gerinc csigolyákat is, képesek egymástól eltolni vagy összecsúsztatni. Így, az elmozdult csigolyák a gerincoszlop mellett húzódó idegszálakat megfeszíthetik, vagy nyomhatják, esetenként akár meg is sérthetik. Ennek következtében kezdetben “csak” fájdalmat okoznak, de idővel kialakulhatnak súlyosabb testi elváltozások is. 

 A lágy csontkovácsolás célja, hogy a panasz okát megszüntetve visszaállítsa a test harmonikus működését, és segítsen aktiválni a szervezet öngyógyító mechanizmusát. A gyakorlatban egy sajátos, erőteljes, alapos, lazító masszázs után a testrészek kimozgatását foglalja magában, maximum a fájdalomhatárig.

ÁRKÉPZÉS